Úvod
Články
Akcie
Kluby
Kurzy
Inštruktori
Krajiny
Receptárium
Dr. Latino
Fórum
Galéria
Multimédia
Linky
Prihlásiť sa
Meno:
Heslo:
 
Správy e-mailom
Chcete pravidelne dostávať informácie o aktuálnom dianí na stránkach LATINO Sveta? Prihláste sa!
   pridať
   upraviť
   odstrániť
 


Iné ... - Lazaro de Jesus Hodelin Thomas y su Sabor Latino
Rozhovor s frontmanom skupiny

Milí salseros,
rada by som vám predstavila pomerne novú hudobnú skupinu na našom malom Latino-Slovensku. Možno ste ich už počuli hrať počas tohto leta na niektorom koncerte pod holým nebom. Alebo poznáte aspoň charizmatického speváka Lazara, ktorý skupinu založil v apríli tohto roka.

Lazaro, ty si ako jediný z kapely ozajstný Kubánec?

Ano, ale srdcom sú Kubánci všetci chlapci v kapele. Ja mám len tú výhodu, že som sa narodil v Santiago de Cuba :-) ... ale už takmer tri roky pôsobím na Slovensku, nielen ako sólista spevák, ale posledného pol roka s vlastnou kapelou.


Hral si už aj doma?

Samozrejme, na Kube sa začína so spevom, hraním i tancom už od malička. Pôvodne som hral na saxofón, až neskôr som prešiel k spevu. Zoznam kapiel, v ktorých som pôsobil je dosť dlhý, ale boli to najmä Son 14, Sur Caribe a Mi Son. Ako sólista som neskôr spieval a tancoval v Tropicane a Cabaret Parisien v Hoteli Nacional v Havane.


Viem o tebe, že si nahrával aj CD iných kapiel a umelcov.

Na Kube to boli napríklad Pachito Alonso, či La Orquesta Papagofio y su Poder. A čo si vážim ešte viac je, že som mal tú česť spievať na jednom pódiu s takými hudobníkmi ako Adalberto Santiago, Oscar de Leon, Manu di Vango, Los Van Van, Manolito, Isaac Delgado, Irakere. Tu u vás to boli CD Mango Molas, Dominiky Mirgovej, Mira Jaroša a rapera Yba1.


Aká je tvoja pozícia v skupine? Si nekompromisný šéf?

Mojou hlavnou úlohou, okrem toho že som kapelu založil, je viesť celý tím, dirigovať, vyberať a skladať repertoár. A hlavne si považujem za svoju povinnosť a radosť zároveň, vnášať horúce rytmy a ducha Kuby do sŕdc a uší hudobníkov i poslucháčov. A aký som šéf? … no to by ti skôr vedeli povedať chlapci :-)


Aká je aktuálna zostava tvojej kapely Sabor Latino?

Piáno – Mário Richter „Gonzales“
Basa - “Juan” Jancsi Rigo “Rodríguez”
Kongas – Peter “Pedro” Raitl
Timbals – Juraj „El Nervioso“ Vilčík
Trombón 1 – Martin “El Flaco” Haas
Trombón 2 – Jozef “Osito de Oro” Vörös

... a okrem spomenutých nástrojov môžeš v skladbách počuť aj cowbell, maracas, guiro a clave.


Každý z členov kapely je skúsený hudobník, ak sa nemýlim...

Iste, hudba každému z nich učarovala už v detstve a na ZUŠ si vybrali konkrétny nástroj. Martin prešiel od spevu na trombón, Jožko vymenil gitaru za euphonium a trombón. A ako býva zvykom, svoje zručnosti si cibrili najskôr hrou klasických diel. Niektorí prešli kľukatou cestou, kým sa dostali k latino hudbe. Dnes v našom repertoári nechýba jazz, latin jazz, klasické kubánske diela (Chan Chan, Guantanamera), moderné aj tradičné salsy, son, cha cha, bachaty, bolerá... a samozrejme aj moja vlastná tvorba.


Predstavíš ich v krátkosti?

Jancsi sa k latino a jazzu dostal cez folklór, balkánsku a rómsku hudbu; pôsobil v štátnom divadle v San Pölten, bol v Mníchove, Prahe, Švajčiarsku.

Mário je dodnes verný klasike, je zamestnaný ako korepetítor Baletu SND aj tanečného konzervatória. Vyskúšal si hrať v divadlách v Prahe, Dortmunde, Israeli, Holandsku, no najviac sa mu páčilo hrať pri príležitosti holocaustu v budove OSN v New Yorku.

Peťo má skúsenosti s domácimi aj zahraničnými interpretmi ako Love4Money, Miko Hladký, Tina, Zdenka Predná, Orchester Gustáva Broma. Dokonca spolupracoval s európskymi a americkými DJs.

Ďuriho perkusie perfektne ladia, jeho repertoár obsiahne bigbeat, dychovku, jazz, evergreeny, swing... veď hráva aj s kapelou policajného zboru, či orchestrom Petra Zajačka.

Jožko zahrá od ľudovej dychovky, cez jazz, swing už teraz aj salsu s vysokými tónmi. Pôsobil vo viacerých orchestroch a zoskupeniach, venuje sa swingu v Swing Society Orchestra.

Martin študuje na VŠMU, no s latinskoamerickými rytmami má už viac skúseností z iných skupín, napríklad Mango Salseros. Možno aj vďaka tomu, že túto hudbu neustále počúva, má techniku spevu dobre zvládnutú. Dopĺňa preto vokálnu aj hudobnú stránku kapely a pomáha hrať na clave, guire či zvone (campana).


Pochváľ sa na záver, kde všade ste už hrali?

Máme šťastie, o latino hudbu je momentálne na Slovensku veľký záujem. Hrávame pre rôzne veľké firmy a nevynechávame koncertovanie na latino párty – naposledy na Salsa y Siete alebo 11. salsa víkende v Ružinove. Ľudia nás mohli vidieť a počuť v rannom vysielaní komerčnej televízie, kde sme boli hlavným hosťom. Účinkovanie v televízii som si mal možnosť vyskúšať aj sám ako sólový spevák v Let´s Dance2.


Ak chcete zažiť skupinu Lazaro y Su Sabor Latino naživo a nechať sa uniesť kubánskymi rytmami, príďte sa pozrieť a zabaviť 18.10.2008 do Heineken Tower Stage na program BAILA CON AMIGOS – BIENVENIDOS A CUBA .


saxana | 15.10.08 07:52
Súvisiaca galéria:
Fotka č. 1
Fotka č. 1
Fotka č. 2
Fotka č. 2
Fotka č. 3
Fotka č. 3
Fotka č. 4
Fotka č. 4
Fotka č. 5
Fotka č. 5
Fotka č. 6
Fotka č. 6
Fotka č. 7
Fotka č. 7
Fotka č. 8
Fotka č. 8
Fotka č. 9
Fotka č. 9
Fotka č. 10
Fotka č. 10
Fotka č. 11
Fotka č. 11
Fotka č. 12
Fotka č. 12
  Celá galéria
Súvisiace články:
  Hudba & tanec - Lazaro Hodelin y su Sabor Latino (9.2.09)

Diskusné fórum
Titulok
 
Autor
Dátum
Heineken Tower Stage
ivana
16.10.08 15:37
Heineken Tower Stage Katka 16.10.08 17:57
lazaro a mango
zuzana poprad
19.10.08 00:11
RE: lazaro a mango Katka 21.10.08 19:23
Ako je to s mangáčmi
saxana
21.10.08 04:32
RE: Ako je to s mangáčmi rueda 27.5.09 15:22
  

Prehľadať
 
Hodnotenie

Hodnotilo: 1
Najnovšie
Salsa - Začiatočníci I - od 7.... (23.3.16)
Salsa - Začiatočníci I (otvore... (1.3.16)
Salsa - Začiatočníci I (otvore... (1.3.16)
NOVÉ TANEČNÉ KURZY BY CALY - P... (7.5.15)
Nový tanečný kurz "Bachat... (24.4.15)
Nový tanečný kurz "Salsy-... (18.3.15)
Nový tanečný kurz "Salsy&... (18.3.15)
Nový tanečný kurz "Kizomb... (18.3.15)
POZOR - dôležité !!! - AVISO -... (9.3.15)
ME DICEN CUBA (27.1.15)
MI SALSA, 6. a 7.12.2014 - 2-d... (30.11.14)
CUBA BAILANDO / Salsa Lounge, ... (3.10.14)
Afro-Bailar festival (11.9.14)
ÉSTA ES MI CARIDAD / MOJA CHAR... (5.9.14)
1st Edition of "KAOMBO &q... (31.7.14)