Úvod
Články
Akcie
Kluby
Kurzy
Inštruktori
Krajiny
Receptárium
Dr. Latino
Fórum
Galéria
Multimédia
Linky
Prihlásiť sa
Meno:
Heslo:
 
Správy e-mailom
Chcete pravidelne dostávať informácie o aktuálnom dianí na stránkach LATINO Sveta? Prihláste sa!
   pridať
   upraviť
   odstrániť
 


Krajiny - 3. a posledná časť - Andrej a Jimmy na Kube
15.4.2004 - 26.4.2004

pokračovanie...

Pred koncom našeho pobytu sme sa rozhodli, že ideme vyskúšať vlny atlantiku a tak sme sa vybrali na pláž Santa Maria - podľa mňa najkrajšia pláž a blízko Havany. Je tam živo, nie je tam veľa turistov a rozhodne je na čo sa pozerať. Trochu ma zarazilo že je strážená policajtami, čo som tu predtým nevidel.
Santa Maria je zaujímavá aj v tom, že je dosť dlhá a keď chcete súkromie, tak nie je problém nájsť si miesto, ktoré vám úplne vyhovuje. My sme si vybrali miesto blízko bufetu, kde sme sa chodili občerstvovať, hrala tam už tradične kapela a samozrejme nechýbali ani mulatky, ktoré tancovali či už v rytme salsy alebo reggaetonu.
Byť na Kube a nenavštíviť Varadero by bola večná škoda, tak sme večer vyrazili ku kamošovi Urbanovi, ktorý bol naším druhým "otcom". Urban študoval na Slovensku pre 30 rokmi v Košiciach a ešte stále zaťahoval ako Košičan. A ako naše stretnutie dopadlo? - ako inak - veľa piva, veľa rumu, veľa srandy a spomienok s úžasnou kubánskou pohodičkou, veselosťou a bezstarostnosťou. Na Urbanovi bolo vidieť neobyčajnú radosť z nášho stretnutia a čo ma prekvapilo najviac, že slovenčina sa mu začala tak dokonale oživovať v pamäti, že hovoril krajšie ako my chlapci z Bratislavy.
Druhý deň ráno presne ako sme sa dohodli o 8,30 stál Urbano pred naším domom s 20-ročným žigulákom, z ktorého vystúpil jeho mechanik/pre prípad poruchy/ a samozrejme barman Luigi, ktorý sa staral o naše smädné krky. V kufri auta bola prenosná chladnička plná piva a rumu, a takto sme vyrazili na Varadero. Cesta mala veľmi kľudný priebeh, a to najmä preto, že sme nespali viac ako 3 hodiny, keďže nám nesmelo nič ujsť a tak ako sa patrí sme trávili všetky večery a noci na latinodiskotekach, koncertoch, podnikoch, baroch a všetkým čo nočná Kuba ponúka. - teda, skoro všetkým :-)
Po dvoch hodinách cesty sme dorazili na Varadero a urobili si miestečko pod palmou s výhľadom na krásnu pláž, po ktorej sa prechádzali ako kubánci, tak aj turisti. More bolo veľmi kľudné a lákalo tými najrôznejšími odtieňmi bledunko-modrej. Keby sme si odmysleli chodiacich zbohatlíkov z Canady, Nemecka, Talianska a Francúzska - tak by to bol ozajstný raj na zemi.
Na obed sme si vyšli do ulíc Varadera, kde sme si našli malú reštauráciu so slamenou strechou, kde krásne rozvoniavalo pečené kura. Za malú chvíľu sme ho mali pred sebou na stole s typickou prílohou fazule a ryže, a nesmelo chýbať ani pivo. Bolo čapované a chutilo ako šumienka - no ale nemože byť všetko super. Po obede sme zmenili miesto, kde sme si na osvieženie dali dobrú kubánsku kávu a vyštartovali sme domov. Cesta späť bola zaujímavé aj preto, že trvala asi 5 hodín - totiš každých 10 minut sme "museli" zastaviť a doplniť naše prázdne poháre. Tak viete si predstaviť v akej dobrej nálade a naozaj plný pozitívnej energie sme dom dorazili domov a skonštatovali, že noc iba začína a vybrali sme sa na latino party.
Poslednú noc v Havane sme si rezervovali miesto v Jazz clube hneď vedľa kapely, ktorá hrala afro-latin jazz.
Oskar Valdes, ktorý hrával so skupinou Irakare si založil novú skupinu s názvom Diakara, ktorej členovia patrili k mladým talentom Kuby. Po úžasnom koncerte sme sa konečne mohli zoznámiť s kapelou, ktorá vôbec nemala hviezdne maniere a na moje prekvapenie pôsobili vyrovnano. Pri flaške rumu a vôni cigár sme debatili o našom Jazzovom festivale, ktorý má výbornú úroveň a tradíciu. Ak všetko dobre pôjde, prídu aj sem. Držíme im palce.
Posledný deň ako to už chodí sme začali míňať posledné peniaze na veci, ktoré nám Kubu budú pripomínať.
Myslím si, že Flamecno Music Club je takou našou podobnou oázou kubánskej kultúry, ktorú tu reprezentujeme v tom najlepšom štýle s malým rozdielom - a síce že máme iné historické korene, ale temperament a tanečné schopnosti veľmi blízke.
Ak by ste chceli zažiť niečo podobné, Kubu rozhodne odporúčam a neváhajte a čo najrýchlejšie vycestujte pokial je Kuba ešte stále tak autentická. Rád sa s Vami podelím o adresy a kontakty, ktoré vám pomôžu pri hladaní podobného nádherného dobrodružstva.

Jimmyjimmy | 22.6.04 13:18
Súvisiaca galéria:
Fotka č. 1
Fotka č. 1
Fotka č. 2
Fotka č. 2
Fotka č. 3
Fotka č. 3
Fotka č. 4
Fotka č. 4
Fotka č. 5
Fotka č. 5
Fotka č. 6
Fotka č. 6
Fotka č. 7
Fotka č. 7
Fotka č. 8
Fotka č. 8
Fotka č. 9
Fotka č. 9
Fotka č. 10
Fotka č. 10
Fotka č. 11
Fotka č. 11
Fotka č. 12
Fotka č. 12
  Celá galéria
Súvisiace články:
  Krajiny - 2. čast - Andrej a Jimmy na Kube (11.6.04)
  Krajiny - Andrej a Jimmy na Kube - 1. časť (7.6.04)

Diskusné fórum
Zatiaľ nebol pridaný žiadny názor. Nechceš byť aspoň v niečom prvý;-)
  

Prehľadať
 
Hodnotenie

Hodnotilo: 0
Najnovšie
Salsa - Začiatočníci I - od 7.... (23.3.16)
Salsa - Začiatočníci I (otvore... (1.3.16)
Salsa - Začiatočníci I (otvore... (1.3.16)
NOVÉ TANEČNÉ KURZY BY CALY - P... (7.5.15)
Nový tanečný kurz "Bachat... (24.4.15)
Nový tanečný kurz "Salsy-... (18.3.15)
Nový tanečný kurz "Salsy&... (18.3.15)
Nový tanečný kurz "Kizomb... (18.3.15)
POZOR - dôležité !!! - AVISO -... (9.3.15)
ME DICEN CUBA (27.1.15)
MI SALSA, 6. a 7.12.2014 - 2-d... (30.11.14)
CUBA BAILANDO / Salsa Lounge, ... (3.10.14)
Afro-Bailar festival (11.9.14)
ÉSTA ES MI CARIDAD / MOJA CHAR... (5.9.14)
1st Edition of "KAOMBO &q... (31.7.14)